СУ "Васил Левски", гр. Опака
Дейности

29 юни – Национален ден за безопасност на движението по пътищата

29.06.2026г.


На 25.06.2026 г. по повод Националния ден за безопасност на движението по пътищата учениците и учителите от СУ „Васил Левски“ – гр. Опака се включиха в редица инициативи, насочени към повишаване на пътната безопасност и изграждане на отговорно поведение у всички участници в движението.

В рамките на кампанията бяха раздадени информационни флаери, съдържащи „10-те най-важни правила при шофиране“, с цел да се напомни колко важни са вниманието, дисциплината и отговорността на пътя.

Учениците влязоха в ролята на училищни патрули, оказвайки съдействие на възрастни хора и деца при безопасното пресичане на пешеходните пътеки, като насърчаваха спазването на правилата за движение.

За повишаване на знанията по безопасност на движението бяха предвидени и въпроси от Правилника за движение по пътищата, в които гражданите на община Опака трябваше да посочат верния отговор.

Чрез тези инициативи СУ „Васил Левски“ – гр. Опака за пореден път показа своята ангажираност към възпитаването на отговорни, дисциплинирани и съзнателни участници в пътното движение.

Безопасността е в нашите ръце – пази себе си и другите!

Св. Димова, С. Хасан, А. Илмазова, Д. Добрев