„Ваканция, здравей! Да играем безопасно!“
05.06.2026г.
На 05.06.2026 г. в град Търговище се проведе традиционното състезание „Ваканция, здравей! Да играем безопасно!“. То е традиционна спортно-превантивна инициатива, която се провежда ежегодно в началото на лятната ваканция.
Инициативата се реализира с подкрепата на Регионалното управление на образованието (РУО), Община Търговище и местната полиция по Националната програма „Работа на полицията в училищата“.
Състезанието трябваше да протече в няколко етапа: решаване на тест по безопасност на пътя, майсторско управление на велосипед, редене на пъзел, познаване на атрибутите на полицейската и пожарникарската униформа.
Поради лошите метеорологични условия, проливния дъжд и гръмотевици, състезанието беше прекратено и класирането се извърши на база решен тест. Отборът на СУ „Васил Левски“ гр. Опака се представи достойно. Учениците получиха медали и грамота.
Целта на състезанието беше да насърчи двигателната активност на учениците и да им припомни правилата за безопасност по време на лятната ваканция.
П. Трифонова






