СУ "Васил Левски", гр. Опака
Дейности

Празник в четвърти клас по случай  края на учебната година

25.06.2026г.

Учениците от четвърти клас успешно завършиха учебната година и на 25.06.2026г. отбелязаха това събитие с весело тържество. Преживяха забавни моменти в състезания и надпревара със своите родители и помежду си. Дърпаха въже, хвърляха зарове, за да определят победител, избираха най- страшния капитан.

Особено вълнуващ момент от празника, бе сбогуването с класния ръководител госпожа Русева, която изрязвайки лентичките вързани за розите на признателността, освободи малките си възпитаници  и им пожела  на добър час със стих, видима усмивка и трудно прикрита болка. Децата се простиха и с обичаните  учители госпожа  Богомилова и госпожа Христова, с учителите от ресурсният център – гости на тържеството.

В края на тържеството, госпожа Петрова – директор на училището, раздаде на учениците  свидетелства за завършен клас и етап, придружени от подарък – книжка за ваканцията и химикал, за да не забравят наученото през годината и да разширят знанията си. Всяко дете бе удостоено за труда си с грамота, а на родителите бяха връчени  благодарствени писма за подкрепата и доброто отношение към училищния живот.

На празник не може без сладко угощение. И днес имаше торта и богата почерпка.

Ваканцията призова децата от четвърти клас към отдих, игри и незабравими летни вечери и те полетяха да я посрещнат.